ریشه
12 نکته اصول سئو
سئو SEO مقالات

12 نکته اساسی سئو در تولید محتوا

12 نکته اساسی سئو در تولید محتوا

حتما تا امروز مطالبی در مورد اهمیت تولید محتوا خوانده اید. که چقدر بر روی سئو سایت تاثیر دارد. اما باید بدانید هر متنی با هر خصوصیاتی در سئو سایت مهم نیست و تاثیر مثبتی ندارد. پس قبل از شروع به تولید محتوا باید اطلاعات خود را در مورد سئو سازی بسنجیم! و بدانیم چگونه یک مقاله و متن را سئو کنیم؟ تا در زمان استفاده تاثیر آن را بر روی سایت خود ببینیم.

در این مقاله قصد داریم قوانین اصلی را بازگو کنیم. اگر قصد یادگیری قدم های مهم و اساسی هستید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

12 نکته اساسی در مورد سئو
12 نکته اساسی در مورد سئو

چرا تولید محتوایی که می کنیم باید بر اساس قوانین و اصول سئو باشد؟

تولید محتوایی مناسب است که کلمات کلیدی مختص خود را داشته باشد. استفاده از کلمات کلیدی هدفمند جزو اصلی ترین اصول سئو کلاه سفید است. هیچوقت از یاد نبرید گوگل همیشه به دنبال محتوای تازه و کاربر پسند است.

اگر شما هم جزو افراد قدیمی هستید که در گوگل به دنبال مطلبی می گشتید. حتما متوجه شده بودید که چقدر محتوای نامربوط برای شما به نمایش داده می شد. اما امروزه علاوه بر اینکه تعداد وب سایت ها زیادتر شده، وبمسترهای زیادی هم به کار آمده اند تا با تولید محتوا و بیهنه سازی آن بر اساس اصول سئو، سایت خود را در 10 لینک اول گوگل جای دهند.

پس اگر با نوشتن متنی کوتاه و بدون کلمات کلیدی هدفمند و بدون نگارش آن با اصول سئو توقع دارید در صفحه اول گوگل قرار گیرد و از آن به ورودی کاربر زیادی دست یابید!! سخت در اشتباهید.

اگر به دنبال فهمیدن استراتژی و اصول سئو هستید تا با بازدید خوبی از گوگل مواجه شوید بهتر است این مقاله را تا اخر مطالعه کنید. چرا که با خواندن این 12 اصول سئو در تولید محتوا حتما نتیجه خواهید گرفت.

چگونه محتوا و مقاله خود را سئو کنیم؟

چگونه محتوا و مقاله خود را سئو کنیم؟
چگونه محتوا و مقاله خود را سئو کنیم؟
 • پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب
پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

به طور مختصر در واقع کلمات کلیدی هر سایتی و هر فردی متفاوت است. شما باید بدانید برای چه چیزی و در کدام کلمه میخواهید نتیجه مطلوب خود را پیدا کنید. اگر برای انتخاب کلمه کلیدی خود ایده ای ندارید و نیاز به آموزش دارید به لینک زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

 • نوشتن عنوان جذاب | 12 نکته اساسی سئو

عنوان، اولین چیزی است که کاربر با آن مواجه می شود و او را ترغیب به خواندن مقاله می کند. علاوه بر آن اگر دوست دارید، وقتی کاربر وارد سایت شما می شود زمان زیادی صرف کند و زود خارج نشود. داشتن عنوان های جذاب به کمک شما خواهد آمد.

نوشتن عنوان جذاب
نوشتن عنوان جذاب

توجه کنید موارد زیر باید در نوشتن عنوان های مقاله رعایت شود:

 • خیلی طولانی نباشد
 • معرف محتوا باشد
 • شامل کلمه کلیدی اصلی باشد
 • کوتاه نباشد
 • و حتما جذاب باشد

خلاقیت در نوشتن عنوان اهمیت زیادی دارید. بهتر است کلمه کلیدی در اول جمله بوده و ادامه عنوان کاربر را به خواندن وادار کند.

بیشتر بخوانید:

14 نکته نوشتن تیترهای جذاب و تبلیغاتی

 • تگ های عنوان به شما کمک می کند.

آیا با تگ های اچ تی ام ال (HTML) آشنایی دارید؟ میدانید چه تگ هایی برای سئو مهم است؟

تگ های عنوان نویسی برای سئو جزو مهمترین تگ هاست. هر صفحه از سایت باید عنوان اصلی داشته باشد. از اولین قدم و مهمترین قدم برای اصول سئو. عنوان نویسی تخصصی با تگ های H می باشد. عنوان اصلی سایت به ترتیب از h1 شروع می شود.

تگ های عنوان جزو 12 نکته سئو
تگ های عنوان جزو 12 نکته سئو

شما با داشتن مقاله، عنوان ها و زیر عنوان ها را به ترتیب با تگ های h2 تا h6 میتوانید قرار دهید. توجه داشته باشید تگ ها را با دقت در مقاله خود استفاده کنید. چرا که با بزرگ تر شدن عدد کنار h، در واقع اعلام می کنید؛ اهمین کمتری دارد. پس تا حد امکان عنوان های مهم و اصلی را با تگ های بزرگ تر نشانه گذاری کنید.

میزان استفاده از تگ ها؟ آیا محدودیت دارید؟

شما نسبت به مقاله خود که چه تعداد عنوان و زیر عنوان دارد میتوانید از تگ ها استفاده کنید. اما تگ h1 با دیگر تگ ها متفاوت است. بهتر است فقط یکبار در هر صفحه از سایت استفاده کنید. چرا که اصلی ترین عنوان شماست.

 • گوگل پر شدن اصولی URL رو دوست داره! چون کارش آسون میشه.

همان طور که میدانید گوگل برای ایندکس مقاله و متن سایت ها از طریق ربات هایی اقدام کرده است. ربات ها نیز در زمان ایندکس کردن به آدرس (URL) شما اهمیت میدهد. پس تا حد امکان بهتر است از کلمه ی کلیدی در URL صفحه سایت خود غافل نشوید.

آموزش استفاده از url
آموزش استفاده از url

اصلی ترین نکات نوشتن URL:

 • url حتما باید کوتاه باشد
 • به عنوان صفحه مربوط باشد
 • کلمه کلیدی نیز در آن استفاده شده باشد.
 • اگر از آدرس انگلیسی استفاده می کنید. عنوان اصلی را ترجمه کنید و در url بکار بگیرید.
محتوای سئو شده را چگونه باید نوشت؟
محتوای سئو شده را چگونه باید نوشت؟
 • با نوشتن محتوای سئو شده به چشم گوگل میاید! محتوا جزو مهمترین 12 نکته اساسی سئو.

وقتی وارد سایتی می شوید بیشتر با چه چیزی روبرو هستید؟ متن و محتوای سایت بیشترین قسمت سایت را تشکیل می دهد. اگر محتوایی بنویسیم و در سایت قرار دهیم. به احتمال زیاد نتیجه ی خوبی نخواهید گرفت. حتما باید برای محتوای خود اصول سئو و بهینه سازی را اعمال کنید. داشتن اطلاعات در این زمینه به کمکتان خواهد آمد. در زیر نکات مهم را برایتان یادداشت میکنم.

 • هر سایتی برای موضوع خاصی طراحی شده. پس باید محتوای مرتبط و با کیفیت تولید کنید.
 • پاراگراف بندی و تگ گذاری هم مخاطب و هم گوگل را جذب میکند.
 • محتوا حتی از نظر اصول سئو برای گوگل مناسب باشد. خوانا بودن آن برای مخاطب اصلی ترین فاکتور است. (البته بعید میدانم گوگل را بتوانید با نوشتن محتوای کم ارزش گول بزنید!).
 • استفاده از جملاتی طولانی را برای خود ممنوع کنید. گوگل جملات طولانی را دوست ندارد.
 • امکان خطای املایی و نگارشی را با چندین بار مطالعه به صفر برسانید.
 • در صد کلمه ی ابتدایی یعنی پاراگراف اول حتما از کلمه کلیدی خاص خود استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی را در محتوا به خوبی و به طور مناسب توزیع کنید.
 • محتوا را حداقل تا 300 کلمه ادامه دهید. کمتر از 300 کلمه اصلا به چشم گوگل نخواهد آمد.

نکات مهم کلمه کلیدی فراموش نشدنی:

 • در استفاده از کلمه کلیدی افراطی نباشید. بهتر است از کلمات مرتبط کلمه کلیدی خود استفاده کنید.
 • اگر میخواهید مقاله خوبی برای گوگل بنویسید. حتما بدانید گوگل مقالات کوتاه را با بار معنایی بالا نمیداند. مقاله های بلندتر برای گوگل بهتر است. البته به مفهوم نوشتن مقاله با 10هزار کلمه نیست. شما با نوشتن 1000 کلمه شروع کنید و در روز های بعدی محتوا نویسی؛ مقاله مورد نظر را به روزرسانی کنید و تعداد کلمات را بالا ببرید.

بیشتر بخوانید:

افزایش رتبه سایت با وردپرس

 •  کلمات کلیدی را در کجا ها باید اضافه کنید.

بخش ها و قسمت هایی از سایت وجود دارد که مهم تر از بخش های دیگر است. شما باید کلمات کلیدی خود را در آن بخش ها بدون استفاده نگذارید. در این بخش سعی داریم به طور مختصر توضیح دهیم.

کلمات کلیدی مناسب باید درکجا استفاده کرد
کلمات کلیدی مناسب باید درکجا استفاده کرد
  • تگ عنوان
  • آدرس URL
  • ALT text تصاویر
  • تگ متا
  • دیده شدن با تصویر و ویدئو

برای جذاب کردن محتوای سایت و مقاله خود بهتر است از عکس های مناسب استفاده کنیم. تا از نظر ظاهری دیدگاه و نظر کاربر را جلب کنیم. از طرف دیگر استفاده از ویدئو، هرچند کوچک. باعث بالا بردن زمان ماندن کاربر در صفحه تان می شود. البته در نظر بگیرید از نظر خیلی از افراد دیدن ویدئو در مورد موضوعی باعث زود متوجه شدن مطلب است.

پس استفاده از ویدئو و تصاویر را از دست ندهید.

لینک به دیگر صفحات و مقالات
لینک به دیگر صفحات و مقالات
 • لینک به دیگر صفحات و مقالات

معمولا در سایت خود مقالاتی را انشار میدهیم که تا حدودی مرتبط و یا کاملا مرتبط هستند. از این رو برای بالا بردن میزان مطالعه سایت، بهتر است به مقالات مرتبط لینک سازی کنید.

اگر مقاله ای نیز به دست خود شما نوشته نشده و از طریق سایت دیگری کپی کرده اید. در انتهای مقاله منبع را لینک دهید. از طرف دیگر توجه داشته باشید در لینک سازی ها افراط نداشته باشید. بحث لینک سازی جزو مباحث ضروری و مهم سئو است. حتما در آینده به طور کامل برای شما مقاله ای خواهیم گذاشت. لطفا منتظر باشید.

 

برچسب برای مقالات مرتبط
برچسب برای مقالات مرتبط
 • برچسب برای مقالات مرتبط

اگر تعدادی از مقالات سایت باهم مرتبط هستند و در زیردسته ای قرار میگیرند. بهتر است از تگ یا همان برچسب استفاده کنید. استفاده از برچسب نیز نباید بیشتر از 5 برچسب باشد. حتی صفحه ای امکان دارد به تگ نیاز نداشته باشد.

 

دسته بندی مطالب
دسته بندی مطالب
 • دسته بندی مطالب

مطالب سایت؛ بدون دسته بندی و طبقه بندی مرتب نیست. و هیچکس دوست ندارد مطالبی درهم بخواند. با استفاده از دسته بندی میتوانید برای هر نوع مطلب دسته ای تعریف کنید و آرشیوی برای هر موضوع ایجاد کنید.

 

 • عنوان سئو باید پر شود.

عنوان سئو یا به طور تخصصی تر ” متا تگ عنوان ” از بخش های جدا ناپذیر سئو سایت و محتوا است. عنوان سئو در گوگل برای کاربر نمایش داده می شود. پس حتما باید با عنوان جذابی پر کنیم. در نوشتن عنوان سئو باید نکاتی را رعایت کنیم. که در زیر به طور مختصر برای شما عنوان خواهم کرد.

عنوان سئو باید پر شود
عنوان سئو باید پر شود
 • حتما کلمه کلیدی را در عنوان جا دهید.
 • بهترین حالت در عنوان نویسی زمانی است کلمه کلیدی در ابتدا قرار گیرد.
 • طول عنوان سئو باید کمتر از 70 کلمه باشد. تا در زمان نمایش گوگل، به طور کامل برای کاربر دیده شود.
 • هدفمند نوشتن توضیحات متا باعث دیده شدن مقاله شما می شود.

توضیحات متا در زمان نمایش جستجو های گوگل زیر عنوان سئو قرار میگیرد. و با نوشتن جمله ای جذاب کاربر را باید به سمت سایت خود هدایت کنید. این بخش بعد از عنوان؛ بهترین جا برای تشویق کاربر است. تا جایی که میتوانید این بخش را از دیدگاه کاربران بنویسید.

 

جمع بندی مقاله 12 نکته اساسی سئو :

با رعایت اصول 12 گانه اصول سئو، حتما سایتتان پیشرفت زیادی را خواهد داشت. این اصول مختص موتورهای جستجو است. علاوه بر اینکه باید اصول سئو رعایت شود. حتما باید محتوا برای کاربران نیز مناسب و جذاب باشد. که نیازمند اختصاصی و با کیفیت نوشتن دارد. این کار را به متخصصان سئو واگذار کنید. یا به طور کامل و روزانه مطالعات خود را در این زمینه افزایش دهید. تا از طرف موتورهای جستجو اخطار نگیرد.

بیشتر بخوانید:

لیست قیمت تولید محتوا

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

9 دیدگاه ها

سعید فوریه 15, 2021 at 9:54 ق.ظ

محتواهاتون عالیه

پاسخ
Root Admin فوریه 15, 2021 at 10:06 ق.ظ

ممنون از دیدگاه شما

پاسخ
موسی فوریه 15, 2021 at 9:55 ق.ظ

خیلی خوبه

پاسخ
سیما فسیح فوریه 15, 2021 at 9:56 ق.ظ

لطفا در موردش بیشتر توضیح بدین تا کامل تر متوجه شیم

پاسخ
Root Admin فوریه 15, 2021 at 10:06 ق.ظ

در ادامه مقاله های پر بار تری رو در سایت قرار خواهیم داد

پاسخ
لیلا عباسی فوریه 15, 2021 at 9:57 ق.ظ

مقاله هارو همیشه مطالعه میکنم

پاسخ
Root Admin فوریه 15, 2021 at 10:05 ق.ظ

باعث افتخار ماست

پاسخ
یاسمین فوریه 15, 2021 at 9:58 ق.ظ

همیشه مقاله های جدید و به روزی رو میذارید

پاسخ
Root Admin فوریه 15, 2021 at 10:04 ق.ظ

ممنون از دیدگاه شما

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید