ریشه
راهنمای جامع ثبت مکان در گوگل مپ
آی تی مقالات

راهنمای جامع ثبت مکان در گوگل مپ

راهنمای جامع ثبت مکان در گوگل مپ |

از چه راهی موقعیت مکانی مان را در اپلیکیشن گوگل مپ ثبت کنیم ؟

از جمله سوالاتی که ذهن اکثر مشتریان را به خود مشغول کرده این است که از چه راهی می توانند موقعیت مکانی شرکت یا وب سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنند. تا در موقعی که نام شرکتشان یا کلمه کلیدی مورد نظرشان در گوگل جستجو می شود آدرس وب سایت و آدرس جفرافیایی به همراه شماره تلفن در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

به علت تکرار این سوالهای شما تصمیم گرفتیم در این مقاله مزیت های ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ را به شما توضیح دهیم و پس از آن چگونگی ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ را به شما یاد خواهیم داد.

درباره منافع ثبت نقشه در گوگل مپ:

همانگونه که چندین بار در مقاله های سئوی وبلاگ اشاره نمودیم (مثل ۲۰۰ عامل اساسی در انتخاب رتبه سایت در گوگل)، الگوریتم های گوگل به شکلی نوشته شده است که نتایج را بر اساس موقعیت جغرافیایی شما نسبت به کلمه یا کلمات جستجو شده نمایش می دهد .

به این صورت موقعی که شما یک کلمه کلیدی یکسان را در دو کشور یا حتی شهر مجزا سرچ می کنید ماحصل مجزایی را مشاهده خواهید کرد. در اصل گوگل سعی می کند خدمات و محصولاتی را نمایش دهد که به شما نزدیک تر هستند.

مزیت های سئو محلی

همین مبحث باعث شد تا مفهومی به نام سئوی محلی یا local seo  شکل بگیرد. رعایت نکته های سئوی محلی به شما کمک می کند تا پاسخ جستجوها را منظم تر و سازمان یافته تر را داشته باشید. جستجوها در یک شهر یا حتی منطقه دیگر در نتایج سرچ تاثیر زیادی دارد. بهتر است بدانید نزدیک به ۲۰ الی ۳۰ درصد از کوئری های جستجو حاوی کلمات کلیدی مربوط با یک شهر یا مکان خاص هستند یا به قصد جستجوی محلی شکل می گیرند .

اگر بخاطر داشته باشید در مقاله ابزار های مجانی گوگل یکی از سرویس های گوگل به نام Google My Business را به شما شناساندیم.

یکی از اصلیترین ابزار ها در مبحث سئو و جستجوی محلی، Google My Business میباشد.

چه کار هایی با Google My Business میتوان انجام داد؟

با استفاده از گوگل بیزینس کسانی که شرکت یا فروشگاهی دارند میتوانند آدرس جغرافیایی خود را در آن ثبت کنند، از طرف دیگر با اینکار علاوه بر هزینه و زمان کم تبلیغی خوب برای کسب و کار خود انجام میدهید، به این صورت که وقتی شخصی نام تجاری یا عبارتی مربوط به تجارتتان را در گوگل جستجو میکند محل کسبوکار، آدرس وب سایت، آدرس جغرافیایی، شماره تماس ، ساعات اداری و تصاویری از محیط کاریتان به او نشان داده می شود.

همچنین گوگل بیزینس به کاربران این اجازه را می دهد تا از نتایج خرید و میزان رضایت خود از محصول و خدمات را در قسمت دیدگاه ها ثبت کنند تا کمکی برای دیگران نیز باشد.

افزودن تصاویری از شرکتتان را فراموش نکنید چراکه کاربران دوست دارند با محیط کسب و کار و موقعیت مکانی یک شرکت بیشتر آشنا شوند.

به صورت کلی میتوان گفت اگر علاقه دارید اسم کسب و کارتان در بین نتایج گوگل به مشتریان واقعی نمایش داده شود باید اطلاعات خود را در گوگل مپ ثبت کنید.

با تمام این توضیحات یک مشکل اساسی وجود دارد اگر علاقه دارید بیشتر بدانید ادامه مقاله را مطالعه کنید:

معایب ابزار Google My Business

خبر تازه ای نیست!! به دلیل تحریم ها کاربران ایرانی این امکان را ندارند تا از  Google My Business استفاده کنند.

در اینجا امکان دارد سوالی ذهن شما را درگیر کرده باشد : پس چه جوری از گوگل مپ استفاده کنیم؟ | تکلیف کاربران ایرانی چیست؟ باید عرض کنم گوگل بیزینس همه چیز نیست!! درست است که کاربران ایرانی به ابزار گوگل بیزینس دسترسی ندارند اما برای شما راه حل پیشنهادی داریم!!

شما باید موقعیت مکانی دفتر کار یا هرجایی را که میخواهید ، در گوگل مپ به ثبت برسانید در این حالت امکانات شبیه به  Google My Business را دریافت خواهید کرد .

در گوگل مپ هم مثل  Google My Business میتوانید مکان دفتر، آدرس اینترنتی، شماره تماس و تصاویری از محل کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید.

نگران نباشید در جستجوهای گوگل، شرکت ثبت شده ی شما در هنگام سرچ همه اطلاعات مربوطه را نمایش خواهد داد. چه چیزی بهتر از این میخواهید؟

قبل شروع آموزش نحوه ثبت مکان در نقشه گوگل باید با ابزاری به نام Google Map Maker  بشناسید!

Google Map Maker در مقابل Google Maps!

تا اوایل سال ۲۰۱۷ برای اینکه آدرس یک جایی را در گوگل مپ به ثبت برسانید باید از ابزاری به نام  Google Map Maker استفاده میشد. اما در روز ۳۱ مارس سال ۲۰۱۷ گوگل طی اعلامیه ای این ابزار را مسدود کرد و حال هیچ اعتباری ندارد!!

نبودن آموزش فارسی برای بعد از Google Map Maker یکی از دلیل های اصلی است که این مقاله را قرار دادیم؛ با کمی جستجو متوجه خواهید شد تمامی آموزش های ثبت محل در گوگل مپ  میکر قدیمی و یا به زبانهای دیگر است.

زین پس برای ثبت یک مکان در گوگل مپ باید از دیگر ابزار رایگان گوگل به نام Google Map استفاده کنید.

با مسدود شدن ابزار Google Map Maker، گوگل همه ی امکانات ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ را به اپلیکیشن Google  Maps  انتقال داد.

اصلی ترین و مهمترین مزیت جایگزینی گوگل مپ با Google Map Maker وجود اپلیکیشن Google Maps میباشد که در مقابل آن گوگل مپ میکر به صورت اپلیکیشن توسعه داده نشده بود!

به عبارت دیگر شما مجبور به داشتن مرورگر برای ثبت موقعیت جغرافیایی نیستید بلکه با راحت ترین روش ممکن حتی با یک گوشی هوشمند این کار را انجام دهید.

آموزش مرحله به مرحله ثبت مکان در گوگل مپ | راهنمای جامع ثبت مکان در گوگل مپ 

در اول راه شما به یک اکانت جیمیل نیاز دارید. درصورت نداشتن حساب Gmail، ابتدا اکانت برای خود ایجاد کنید.

مرحله 1)  وارد شدن به سایت گوگل مپ

برای ثبت محل کار و کسب و کار یا وب سایت خود ابتدا به سایت Google Maps مراجعه کنید.

مرحله اول برای ثبت مکان در گوگل مپ
مرحله اول برای ثبت مکان در گوگل مپ

ابتدا باید طبق تصویر زیر وارد سایت شده یا میتوانید با جستجوی کلمه ی “google maps” در گوگل در میان نتیجه ها سایت مورد نظر را انتخاب کنید.

با وارد شدن به سایت موقعیت مکانی شهری که در آن جستجو کرده اید را نمایش خواهد داد. برای حرکت کردن در نقشه باید کلیک کنید و به این طرف و آن طرف بکشید و محل مورد نظر خود را پیدا کنید.

برای راحتی کار از قسمت جستجو گوگل مپ نیز میتوانید استفاده کنید به عنوان مثال مکانی که در گوگل مپ از قبل ثبت شده و به محل کار شما نزدیک تر است را جستجو کنید و محل درخواستی خود را پیدا کنید.

مرحله 2) Add a missing place 

بعد از پیدا کردن محل مورد نظر، از منوی سمت چپ باید گزینه ی Add a missing place را پیدا کنید.

مرحله 2 Add a missing place
مرحله 2 Add a missing place

مرحله 3) وارد کردن اطلاعات 

صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در این قسمت باید اطلاعاتی مثل نام شرکت و گروه فعالیتی خود و آدرس را وارد کنید.

مرحله 3) وارد کردن اطلاعات شرکت
مرحله 3) وارد کردن اطلاعات شرکت

مرحله4) پیام تشکر

بعد از وارد کردن اطلاعات عجله نکنید تا پیامی برای شما نمایش دهد.

منتظر پیام تشکر بمانید
منتظر پیام تشکر بمانید

مرحله 5) وارد کردن اطلاعات تخصصی تر

شما باید از قسمت چپ همان جایی که برای جستجو در گرگل مپ قرار گرفته شده اکانت خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. در این قسمت میتوانید ساعات کاری و تصاویری از شرکت و شماره تماس های خود را وارد کنید.

وارد کردن اطلاعات تخصصی تر
وارد کردن اطلاعات تخصصی تر

نتیجه گیری در مورد مقاله ” راهنمای جامع ثبت مکان در گوگل مپ ” :

علاوه بر اینکه استفاده از گوگل مپ تاثیر زیادی بر روی سئوی محلی دارد و همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد شما را در ابتدای نتایج جستجو نمایش خواهد داد و شما را در معرض دید مشتریان بالقوه مرتبط با کسبوکار خودتان قرار میدهد.

از طرف دیگر از آنجایی که اغلب کسانی که با گوگل و جستجو کردن آشنایی دارند دوست دارند شما را بیشتر بشناسند و اگر شرکت شما را در گوگل مپ ثبت شده ببینند ناخودآگاه اعتماد کاربران و مشتریان نسبت به سایت، خدمات و محصولات شما چند برابر میشود.

پس اگر شرکتی دارید یا تازه کار هستید بهتر است در ابتدای کار گوگل مپ را با آموزش رایگانی که قرار دادیم، برای شرکتتان فعال کنید.

و اگر زمان و حوصله کافی برای فعال کردن این امکانات را ندارید میتوانید از بخش خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ ریشه اقدام به سفارش و ثبت مکان و محل کسبوکار خود در گوگل مپ کنید.

 

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید