ریشه
ایده واقعی برای شروع کسب و کار
دیجیتال مارکتینگ مقالات

12 ایده واقعی راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدید و پرسود

12 ایده واقعی راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدید و پرسود

آیا تا کنون به شروع کسب و کار دیجیتالی فکر کرده اید؟ آیا تا بحال فکر کردید هر روز که دیرتر شروع کنید چقدر رقیب جدید اضافه میشود؟ بنابراین توصیه میکنم همین امروز با کمک یکی از ۲۳ ایده کسب و کار اینترنتی که در این مقاله معرفی میکنیم. یک کسب و کار آنلاین موفق راه اندازی کنید.

در این مقاله میخواهیم درباره جدیدترین و پرسودترین ایده‌های کسب و کار اینترنتی، خانگی و به طور کلی، ایده‌های کسب درآمد اینترنتی صحبت کنیم. مواردی که در این مقاله گفته می‌شود اکثرا به سرمایه بسیار کمی نیاز دارند.

پولسازترین ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران
پولسازترین ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران

پولسازترین ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران

ایده کسب و کار اینترنتی به علت داشتن بستری گسترده و موضوعات مختلف بسیارمحبوب است. در دو دهه پیش چه کسی فکر می‌کرد که اینترنت بتواند روزی به یک منبع درآمدزایی پرسود تبدیل شود؟ ولی حالا هر کسی که فقط در یکی از شاخه‌های زیر سررشته داشته باشد، می‌تواند ماهانه درآمد میلیونی و یا حتی درآمد چند صدمیلیونی داشته باشد.

بعضی از پردرآمدترین شغل‌های عبارت است از:

مشاوره اینترنتی
مشاوره اینترنتی

1) ارائه مشاوره اینترنتی به مخاطبان

ارائه مشاوره اینترنتی، یکی از ایده‌های کسب درآمد بدون سرمایه در ایران می‌باشد. شما با داشتن یک مهارت مثلاً مالی – حسابداری، روانپزشکی، روانشناسی، پزشکی، حقوقی و یا… به مخاطبان مشاوره ارائه می‌دهید.

برای شروع این شغل فقط کافیست ابتدا یک وب سایت شخصی برای خودتان طراحی کنید. البته داشتن صفحات فعال در شبکه‌های اجتماعی هم به رشد این کسب وکار کمک خیلی زیادی می‌کند.

در قبال این کار می‌توانید از مشتریان خود برای مشاوره دادن در زمینه‌های مختلف (حقوقی، روانشناسی، پزشکی، مالی و …) دستمزد بگیرید.

همکاری در افیلیت مارکتینگ یا فروش
افیلیت مارکتینگ

2) همکاری در افیلیت مارکتینگ یا فروش

بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ) یک ایده کسب و کار اینترنتی است که طرفداران زیادی دارد و خیلی هم از اون استفاده میشه.

چرا؟ چون شما چیزی تولید نمی‌کنید فقط کافیست محصولات بقیه رو بفروشید. حتی در منزل و بدون سرمایه هم میشه کار کرد. در کشور ما نیز این مدل کسب و کار یکی از به روزترین روش‌های کسب درآمد به شمار می‌آید.

از دیگر مشاغل پولساز در ایران همکاری در فروش است. در این نوع کسب و کار اینترنتی که افیلیت مارکتینگ (affiliate marketing) نیزگفته می‌شود، شما با یک شرکت عرضه‌کننده خدمات یا تولید کننده محصول وارد معامله می‌شوید.

در یک طرف قرارداد این شرکت قرار دارد که محصولات را تهیه می‌کند، و شما طرف دیگر قرارداد هستید که برای پیدا کردن مشتری، پورسانت یا حق کمیسیون دریافت می‌کنید.

SEO
سئو

به این صورت که شما از طریق بازاریابی اینترنتی، محتوایی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و یا با کمک تکنیک‌های SEO برای یک شرکت مشتری جذب می‌کنید.

برای نمونه شما یک محتوا، مرتبط با محصولات شرکتی را تولید می‌کنید. پس از آن لینک محصول را بر روی محتوای تولیدی قرار می‌دهید.

مخاطبان وقتی محتوا را میخوانند تا برای سوالات خود پاسخی پیدا کنند، کنجکاو می‌شوند تا بر روی لینک محصولات هم کلیک کنند.

بخشی از این کاربران از این طریق به مشتریان محصولاتِ شرکت طرف قراردادتان تبدیل می‌شوند. شما هم در قبال این کار دستمزد خود را دریافت می‌کنید.

طراحی وب سایت از راه دور
طراحی وب سایت از راه دور

3) طراحی وب سایت از راه دور

از دیگر ایده‌های پولساز کسب و کار در ایران طراحی وب سایت است. شما میتوانید با داشتن مهارت برنامه‌نویسی و یا طراحی وب با وردپرس، به یک طراح سایت تبدیل شوید. درحال حاضر فروشگاهها و شرکتهای زیادی هستند که به سایت نیاز دارند.

بعضی از شرکت‌ها هم به دنبال کسانی هستند که برایشان سایت را از نظر فنی پشتیبانی کنند. حتی نیازی نیست تا در محل کارحضور داشته باشید.

شما میتوانید از راه دورهم در یکی از این شرکت‌ها کار کنید. تسلط به زبان‌های برنامه‌نویسی مثل PHP، HTML و … و گرافیک برای این کار ضروری است.

کارشناس ورود اطلاعات
کارشناس ورود اطلاعات

4) کارشناس ورود اطلاعات

یکی از مشاغل دیگری که در ایران در همین چند سال اخیر مخصوصا با توجه به آنلاین شدن کارها زیاد اسمش شنیده می شود Data Entry یا همان کارشناس ورود اطلاعات است.

این یک کار خیلی ساده و روزمره‌ای است که معمولا همه میتوانند انجام بدهند. نیاز به تخصص خاصی ندارد و به سادگی انجام می‌شود.

تولید محتوا
تولید محتوا-

5) تولید محتوا

اگر یه سری به استخدامی‌ها بزنید متوجه خواهید شد که تولید محتوا بیشترین میزان استخدامی را دارد.

که واقعا شغل فوق العاده‌ای است. ولی بسیاری فکر می‌کنند که تولید محتوا فقط یعنی نویسندگی. نه اصلا اینگونه نیست.

ما تولید محتوای متنی، صوتی و ویدویی داریم. که محتوای متنی خودش چند حالت دارد. ولی اغلب به دنبال تولید کننده محتوای متنی هستند.

تولید محتوا شغلی بسیار پردرآمد و بسیار جذاب است. یکی از خوبی‌های این شغل این است که تعداد درخواست برای دورکاری هم خیلی زیاد است.

یعنی می‌توانید کسب درآمد در خانه را به راحتی تجربه کنید. درخانه خودتان کسب درآمد کنید و در ضمن چون تعداد درخواست‌ها بالاست، درآمد بسیار خوبی نیز دارد.

البته باید بگم که بدی این کار این است که امکان دارد کارفرما هر لحظه دیگر با شما کار نکند و درآمد شما قطع گردد.

مسلما بستگی به خودتان دارد. بعضی ها دوست دارند به صورت دورکاری، کار کنند، بعضی‌ها هم به صورت حضوری.

دورکاری معمولا بعد از چندماه تمام می‌شود و امنیت شغلی پایین‌تری دارد ولی درآمد خیلی خوبی دارد. در عوض کارمندی درآمد پایین‌تر ولی ماندگاری بیشتری دارد.

متخصص گوگل ادز
متخصص گوگل ادز

6) متخصص گوگل ادز

Google Ads یک پلتفرم جامع است که می‌توانید با آن تبلیغات مختلفی مانند اوردز انجام دهید.

مطمئنا هنگام جستجو در اینترنت در بین جستجو به یک یا چند لینک برخورد کرده‌اید که کنار آن‌ها نوشته شده «آگهی» یا «ad» این تبلیغات به این صورت هستند که شما به ازای شرایط خاصی برای کلمات کلیدی مختلف، می‌توانید پول پرداخت کنید.

حالا این شرایط خاص می‌تواند فروش باشد، می‌تواند کلیک و… باشد. تبلیغات ADS فقط به بخش نتایج گوگل ختم نمی‌شود. شما از طریق آن می‌توانید وبسایت‌های مختلف، یوتیوب، همچنین اپلیکیشن‌های موبایل را نیز تبلیغ کنید.

شما حتی می‌توانید کمپین‌های مخصوص برای اپ خود را بسازید. تصور کنید شما یک اپلیکیشن طراحی کردید و می‌خواهید آن را تبلیغ کنید. می‌توانید از این پلتفرم این کار را انجام دهید. تا حالا شده در جی میل، تبلیغاتی مشاهده کنید؟ تبلیغات جی میل هم کار همین پلتفرم است.

طراحی گرافیک
طراحی گرافیک

7) طراحی گرافیک

یکی از پر درخواست‌ترین شغل‌های امروزه طراحی گرافیک است. تعداد شغل‌ها خیلی زیاد و درخواست‌ها بسیار بالاست.

نکته جذاب این کسب و کار این است که حوزه‌های کاری آن بسیار گسترده و مختلف است. و برای رشد جای بسیار زیاد دارد. مثلا یکی بنر اینستاگرام طراحی میکند. یکی موشن گرافیک کار می‌کند و یا طراحی بنربرای محصولات وبسایت.

طراحی رابط کاربری، تدوین ویدئو، تجربه کاربری و…. همه قسمتی از طراحی گرافیک به شمار می‌روند. نکته جذاب طراحی گرافیک هم این استکه خیلی جذاب و باحال هست. یعنی احتمال اینکه کسی تو این کار خسته شود واقعا کم است.

بیشتر بخوانید:

فوت و فن طراحی گرافیک که هر تازه کاری باید بداند.

مترجم
مترجم

8) مترجم

مسلما مترجمی شغل بسیار پردرآمد و البته جذابی است. زبان‌های بسیار مختلفی هم برای ترجمه کردن وجود دارد.

واضح هست که تعداد مشاغل برای «ترجمه زبان انگلیسی» از سایر زبان‌ها بیشتر است. اما آلمانی، فرانسوی، اسپانیولی، عربی و … نیز تعداد درخواست‌های بالایی دارند.

طراحی نرم‌افزار و اپلیکیشن
طراحی نرم_افزار و اپلیکیشن

9) طراحی نرم‌افزار و اپلیکیشن جزو بهترین 12 ایده واقعی راه اندازی کسب و کار است.

اگر به برنامه‌نویسی از جمله جاوا اسکریپت، اندروید و … مسلط باشید، باز هم یک راه بسیار خوب برای کسب درآمد دارید.

در حال حاضر برنامه‌نویسی یکی از پردرآمدترین مشاغل در ایران به حساب می‌آید. بسیاری از شرکت‌ها در صدد راه‌اندازی یک اپلیکشن برای کسب و کارشان هستند. همچنین شرکت‌های فراوانی وجود دارند که برای مدیریت حرفه‌ای کارشان به دنبال طراحی نرم‌افزار هستند.

کافیست که شما در زمینه طراحی اپلیکیشن و نرم‌افزار تخصص داشته باشید. بعد از یک تست موفق یک شغل عالی و پردرآمد را میتوانید بدست آورید.

ترجمه کردن فیلم
ترجمه کردن فیلم

10) ترجمه کردن فیلم

از دیگر شغلهای آزاد پردرآمد در ایران میتوان به ترجمه کردن فیلم اشاره کرد. در اینستاگرام پیج‌های زیادی از کشورهای خارجی به راحتی در دسترس شما قرار دارد.

همینطور در وبسایت Youtube هم ویدئوهای آموزشی زیادی منتشر شده است. که البته این فیلم‌ها همه به زبان خارجی هستند.

اگر به یک زبان خارجی مثل ترکی استانبولی، انگلیسی، عربی مسلط هستید، می‌توانید این فیلم‌ها را دریافت و ترجمه کنید.

ترجمه را در زیرنویس فیلم‌ها قرار داده و انتشار دهید. بسیاری از صفحات فعال شبکه‌های اجتماعی، شرکت‌ها، و یا وب سایت‌ها به چنین محتواهای ویدئویی نیاز زیادی دارند. در مقابل این کار به شما دستمزد خوبی پرداخت میشود.

صداگذاری کنید
صداگذاری کنید

11) صداگذاری کنید

ازدیگر ایده‌های خاص کسب و کار صداگذاری است. اگر که هیچ استعدادی ندارید و فقط یک فرد خوش صدا هستید، وقت را از دست ندهید. درعصر حاضر صدا هم می‌تواند منبع خوبی برای درآمد باشد.

در حقیقت یکی دیگر از شغلهای پردرآمد که نیازی به سرمایه ندارد تولید ویدئو با صدای خوب است. کافی است بر روی فیلم‌های کوتاه روایتی و یا مستند، صداگذاری کنید.

کاربران به فیلمهای شگفت‌انگیز از طبیعت که با صدایی جذاب و دلنشین صداگذاری شده‌اند، علاقه‌ی عجیبی دارند. صدا بر روی ذهن کاربر تاثیر شگفت آوری دارد.

بعد از ترجمه کردن این فیلم‌ها روی آن صداگذاری کنید. برای این کار تنها به یک لپ‌تاپ، میکروفون و نرم‌افزار گرافیکیِ صداگذاری نیاز دارید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و سایت
مدیریت شبکه_های اجتماعی و سایت | 12 ایده واقعی راه اندازی کسب و کار

12) مدیریت شبکه‌های اجتماعی و سایت

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها یک ایده کسب و کار است که این روزها بسیار متداول است. اگر هیچ ایده یا ابتکاری برای راه‌اندازی سایت یا پیج در شبکه‌های اجتماعی را ندارید، به سراغ وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر بروید.

تعداد زیادی از آن‌ها به قدری سرشان شلوغ است که هیچ فرصتی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و یا سایت خود را ندارند. شما می‌توانید مدیریت صفحات آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و یا مدیریت سایت آن‌ها را برعهده بگیرید. در حقیقت شما به یک ادمین تبدیل شوید.

پست های مرتبط

موثرترین و ارزان ترین تبلیغات آنلاین در اینترنت

ریشه

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید