ریشه
YMYL چیست؟ این کلمه مخفف Your Money or Your Life است و مفهوم آن درباره سایت‌هایی به کار برده می‌شود که مستقیماً با سرمایه و سلامت مردم سروکار دارند.
اخبار دیجیتال

YMYL چیست؟

YMYL چیست؟ این کلمه مخفف Your Money or Your Life است و مفهوم آن درباره سایت‌هایی به کار برده می‌شود که مستقیماً با سرمایه و سلامت مردم سروکار دارند.

موضوعات شامل YMYL طیف گسترده‌ای هستند. مهم‌ترین موضوعات که گوگل هم حساسیت بیشتری نسبت به آنها دارد شامل موارد زیر هستند:

  • پزشکی و سلامت
  • امور مالی و سرمایه‌گذاری
  • اطلاعات حقوقی

یک نکته مهم؛ گوگل در این دسته‌بندی مرزی بین تجربه‌های شخصی و اطلاعات تخصصی قرار نداده است. یعنی انجمن یا وبلاگ‌هایی که مردم عادی از تجربه شخصی خود در موضوعات گفته شده می‌نویسند هم شامل YMYL هستند؛ اما گوگل در راهنما گفته است اطلاعات و توصیه‌های تخصصی باید توسط افراد متخصص نوشته شود.

گوگل برای حیاتی‌ترین موضوع یعنی سلامت صراحتاً گفته است این نوع محتوا باید توسط دکترها یا سایر متخصص‌های سلامت نوشته شود. از همین جمله می‌توان فهمید چرا سایت‌‌های پزشکی و سلامت زیادی دچار افت رتبه شدند.

حالا یک سوال جدی‌تر؛ گوگل از کجا می‌فهمد یک مطلب را پزشک متخصص و معتبر نوشته است؟ اگر زیر مطالب الکی بنویسند دکتر فلانی گوگل باور می‌کند؟ در بخش راهکارها به این سوال جواب می‌دهیم.

بیشتر بخوانید:

راهکارهای کوتاه مدت برای موفقیت بعد از فلوریدا ۲ (آپدیت March و June)

راهکارهای بلند مدت برای موفقیت بعد از فلوریدا ۲ (آپدیت March و June)

پست های مرتبط

پتنت جدید شرکت چینی؛ گوشی با هشت دوربین

Root Admin

گوشیهای اندرویدی قدیمی از سال آینده از برخی وب‌سایت‌ها پشتیبانی نخواهند کرد

Root Admin

بروزرسانی نسخه IOS 14.2 با ایموجی های جدید و کنترل بهتر Shazam

Root Admin

دیدگاهتان را بنویسید