ریشه
رم مورد نیاز کامپیوتر - ریشه مارکتینگ RAM
آی تی مقالات

کامپیوترتان چه مقدار RAM باید داشته باشد؟

کامپیوترتان چه مقدار RAM باید داشته باشد؟

این سوال بستگی به این دارد چه برنامه ایی در کامپیوترتان اجرا میشود ، چه تعداد پنجره یا تب به صورت هم زمان باز هستند. یک ایده خوب و مناسب این است که پیش نیاز های سیستم یا التزامات سیستم مربوط به برنامه ایی که در کامپیوترتان اجرا می کنید را بررسی کنید و آن عدد را دوبرابر کنید. در ادامه پیشنهاد  ما برای مقدار حافظه ایی که کامپیوتر های امروزه (در سال 2019)  باید داشته باشند ارائه می شود.

حداقل:4 گیگ

پیشنهاد شده:8 گیگ

عالی:16 گیگ یا بیشتر

اگر شما از یک کامپیوتر قدیمی،با ورژن قدیمی سیستم عملیاتی استفاده می کنید،حداقل حافظه مورد نیاز می تواند خیلی کمتر از این مقدار پیشنهاد شده باشد.برای مثال کاربرانی که هنوز  ویندوز 98 در کامپیوترشان اجرا میشود می تواند با یک حافظه 68 MB  کارشان را راه بیاندازند،از آنجایی مقدار حافظه مورد نیاز آن فقط 24 MB است.

نکته:

در ذهن داشته باشید که ورژن  32 BIT هر سیستم عملیاتی ویندوز ماکروسافت فقط حداکثر 4 گیگابایت از کل حافظه سیستم را تشخیص می دهد.ارتقا یا بهسازی به پردازنده 64 BIT و یک ورژن ویندوز 64 BIT  مقدار حافظه مورد نیاز را افزایش می دهد اما همچنین به کامپیوترتان این اجازه را می دهد تا مقدار حافظه بیشتر را تشخیص بدهد.

چه اتفاقی می افتد اگر کامپیوتر من کمتر از 2 گیگ حافظه داشته باشد؟

تا زمانی که از سیستم عملیاتی قدیمی  استفاده می کنید همانطور که در بالا اشاره شد،شما هنوز هم می توانید با یک حافظه 2 GB یا حتی کمتر کارتان را راه بیاندازید.اگرچه که اداره یک سیستم عملیاتی قدیمی  می تواند تهدید امنیتی ایجاد کند یا امنیت سیستم را به خطر بیاندازد ، از آنجایی که  سیستم عملیاتی قدیمی  دیگر به روزرسانی نمیشود.اگر شما از یک کامپیوتر مدل جدید  با حافظه 2 گیگ یا کمتر استفاده می کنید (یا اگر شما با یک کامپیوتر مدل جدید با حافظه دو گیگ یا کمتر کار می کنید )،داشتن مقدار کم حافظه می تواند باعث این مسئله بشود که کامپیوترتان کند کار کند.

 

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید