ریشه
کشف چندین آسیب‌پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام
اخبار دیجیتال

کشف چندین آسیب پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام

کشف چندین آسیب پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام

محققان امنیتی به تازگی موفق شدند چند آسیب‌پذیری جدید را در چیپ های اسنپدراگون کوالکام کشف کنند. این مسئله می‌تواند باعث هک شدن یک میلیارد موبایل شود و مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند.

کشف چندین آسیب‌پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام
کشف چندین آسیب پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام

پژوهشگران  توانستند بیش از ۴۰۰ آسیب‌پذیری را در پردازشگر سیگنال دیجیتال (DSP) چیپ های اسنپدراگون کوالکام شناسایی کنند که اگر هکرها از آن سو‌استفاده کنند ممکن است بیش از ۴۰ درصد گوشی‌های هوشمند جهان را هک کنند.

روی چیپ‌ها، یک سیستم DSP‌ برای پردازش سیگنال‌های صوتی و تصویری دیجیتال وجود دارد که از آن می‌توان در دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلویزیون و گوشی هوشمند استفاده کرد.  تراشه‌های DSP‌ باعث ایجاد بسیاری از توانایی‌ها و ویژگی‌های جدید برای محصولات می‌شوند. اما ممکن است برخی نقاط ضعف را نیز ایجاد کنند که احتمال هک کردن آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

این آسیب‌پذیری‌ها می‌تواند تاثیر زیادی بر گوشی‌های هوشمند بازار مانند پرچم‌داران شرکت‌های گوگل، سامسونگ، ال‌جی، شیائومی، وان‌پلاس و برندهای دیگر که مجهز به چیپ‌های اسنپدراگون هستند بگذارد. هکرها نیز از این آسیب‌پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام سواستفاده می‌کنند و از کاربران جاسوسی می‌کنند. آن‌ها با ایجاد یک بدافزار غیرقابل حذف مانع شناسایی می‌شوند.

کمپانی کوالکام اعلام کرده است که حفظ امنیت کاربران اولویت اصلی آن‌ها است و در حال حاضر هیچ مدرکی مبتنی بر آسیب‌پذیری‌ها وجود ندارد. این کمپانی به کاربران توصیه می‌کنند که پچ‌ها را از محل‌های قابل اعتماد مانند گوگل پلی‌استور نصب کنند. از آن‌جایی که شدت آسیب‌پذیری زیاد است به همه کاربران توصیه می‌شود که هر پچ امنیتی را که دریافت کردند آن را روی دستگاه خود نصب کنند.

بیشتر بخوانید:

MTN ، ایران و ایرانسل را ترک کرد!

پست های مرتبط

پتنت جدید شرکت چینی؛ گوشی با هشت دوربین

Root Admin

گوشیهای اندرویدی قدیمی از سال آینده از برخی وب‌سایت‌ها پشتیبانی نخواهند کرد

Root Admin

بروزرسانی نسخه IOS 14.2 با ایموجی های جدید و کنترل بهتر Shazam

Root Admin

دیدگاهتان را بنویسید