ریشه
آژانس دیجیتال مارکتینگ ریشه
آی تی مقالات

وقتی فایلی را در کامپیوترم پاک می کنم کجا می رود؟

وقتی فایلی را در کامپیوترم پاک می کنم کجا می رود؟

اول از همه به سطل بازیافت یا سطل آشغال فرستاده می شود

در ابتدا وقتی یک فایل یا پوشه را پاک می کنید به سطل بازیافت یا سطل آشغال می رود یا چیزی شبیه به این موارد که بستگی به سیستم عامل کامپیوترتان دارد.وقتی پیزی یا فایلی به سطل بازیافت فرستاده می شود تصویر یا آیکون فایل سطل بازیافت تغییر می کند و نشان دهنده این موضوع میشود که فایلی در آن وجود دارد و در صورتی که به آن نیاز دارید به شما این اجازه را می دهد که فایل پاک شده را بازیابی یا ریکاوری کنید.

وقتی شما سطل آشغال یا سطل بازیافت را خالی کنید آیکون یا تصویر به حالت اولیه باز می گردد و به شکل سطل زباله خالی بر می گردد و فایل ها پاک میشوند.

آیا فایل هایی که در سطل بازیافت هستند فضای دیسک را اشغال می کند؟

بله به این دلیل که فایل ها مارک یا علامت گذاری نشده اند تا پاک بشوند پس فایل ها همچنان فضای دیسک را اشغال می کنند وقتی در سطل بازیافت وجود دارند یا ذخیره میشوند

وقتی سطل بازیافت هم خالی شد فضای دیسک بازیابی خواهد شد یا فضای دیسک آزاد میشود

وقتی فایل پاک میشود

وقتی کامپیوتر فایلی را پاک میکند یا سطل بازیافت خالی است،مرجع مربوط به فایل در هارد درایو را حذف می کند.وقتی عنوان یا مرجع فایل پاک می شود کامپیوتر دیگر نمی تواند فایل را ببیند یا مشاهده کند.فضایی که فایل اشغال می کند دیگر وجود ندارد و فایل دیگر فضایی آشغال نمیکند و هر فایل دیگری می تواند در آن مکان ذخیره شود

این به چه معنی ایی است؟فایل دیگر توسط کامپیوتر قابل خواندن نیست.اگرچه فایل بر هارد درایو باقی می ماند تا زمانی که فایل دیگر یا بخشی از فایل دیگر در همان مکان یا لوکیشن سیو بشود.

به این دلیل که فایل به صورت فنی آنجا وجود دارد این ممکن است قادر باشد بازیابی شود با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات،که طراحی شده است تا عنوان فایل را دوبازه بازسازی بکند و به کامپیوتر اجازه بدهد تا آن فایل را دوباره مشاهده کند.این نرم افزار فقط وقتی کار می کند اگر هیچ فایل دیگری یا اطلاعات دیگری بعد از فایل پاک شده سیو یا ذخیره نشده باشد.

چرا کامپیوتر ها فایل ها را پاک نمی کند؟

برای کامپیوتر خیلی سریع تر است که مرجع یک فایل را پاک کند تا اینکه به هارد درایو دستور بدهد تا فایلی را با اطلاعات دیگر رونویسی کند.

توضیحات خودم: نوشتن بر روی اطلاعات قبلی – نوشتن بر روی اطلاعاتی که از قبل روی دیسک موجود بوده است . مثلاً اگر فایلی به نام abc.txt را به دیسک کپی کنید که از قبل فایلی به همین نام روی آن موجود باشد، برخی از سیستمهای عامل سؤال می کنند که آیا روی فایل قدیمی بنویسند یا خیر؟ اگر پاسخ منفی باشد، فایل جدید کپی نمی شود.

مطمئن شوید که یک فایل بازیابی نمیشود.

استفاده از یک فرمت سطح پایین یا اجرای یک برنامه سودمند که همه فایل های پاک شده را با صفرها یا دیگر زباله ها رونویسی می کند که تنها متد و تکنیک برای مطمئن شدن این موضوع که فایل ها دیگر بازیابی نمیشوند. فرمت سطح پایین همچنین می تواند صفر پر کن نامیده شود که به دلیل نوشتن صفرها بر هارد درایو است.وقتی فضای فایل پاک شده به وسیله صفر ها یا دیگر اطلاعات رونویسی یا جای نویسی می شوند دیگر قادر نیست تا بازیابی بشود.

توضیحات خودم:صفر پر کردن روشی از فرمت کردن یک دیسک سخت یا هارد دیسک است که به وسیله آن فرمتر یا قالب دهنده محتوا دیسک را به وسیله رونویسی کردن آن ها با صفر پاک می کند.هر بیتی که در دیسک ارائه میشود یا هربیت موجد در دیسک با یک مقدار صفر جایگزین می شود از این رو نام صفر پرکردن استفاده می شود.وقتی اطلاعات با صفر رونویسی یا جای نویسی می شوند این پروسه ها یا فرآینده ها را نمی توان از هارد درایو خنثی کرد  یا به صورت ناتمام گذاشت.

تعریف بیت:به کوچکترین واحد حافظه غیر قابل آدرس دهی که می تواند ۰ یا ۱ را در خود ذخیره کند بیت گفته می شود.در حقیقت بیت یک واحد است که با خاموش یا روشن شدن یک کلید به وجود می آید.در نتیجه هر گاه کلید روشن بود بیت محتوی یک است و هرگاه خاموش بود محتوی صفر خواهد بود.و یا بالعکس که به ساختار کامپیوتر بستگی دارد.

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید