ریشه
صادرات زعفران
بازاریابی صادراتی دسته بندی نشده مقالات

صادرات زعفران

 بازار یابی صادرات زعفران

زعفران به عنوان یک ادویه, از گران قیمت ترین ادویه هایی است که مورد استفاده قرار میگیرد.خرید و فروش و صادرات آن امروزه و از قدیم الایام به عنوان یکی از کارهای پردرآمد برای کسانی که در این کار هستند محسوب میشود.کشور ما ایران یکی از کشور هایی است که رتبه برتر صادرات زعفران به دیگر کشور هارا دارد.بیشتر آمار کشت زعفران در ایران برای استان خراسان است که بیشتر خانواده ها و افراد در این شهر به این کار مشغولند و از این راه کسب درآمد میکنند.

بازاریابی صادرات زعفران
بازاریابی صادرات زعفران

شرکت صادرات زعفران و وظایف آن

یکی از محبوب ترین ادویه ها در جهان الخصوص در ایران زعفران است که طرفداران زیادی هم دارد.طعم دهی بی نظیر زعفران و رنگ چشم نواز آن در غذا و نوشیدنی ها باعث شده است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار شود.تقاضا برای خرید زعفران از کشور های خارجی آمار بسیار بالایی دارد و اکثر کشور ها علاقه مند به تهیه زعفران از ایران هستند.

شرکت هایی که زعفران را صادر میکنند در واقع باید به نحوی باشند که خریدار با اعتماد کامل و بدون داشتن هیچ دغدغه ای خرید کنند.این شرکت ها زعفران های کشت شده را خریداری نموده و در بسته بندی های مختلف و بهداشتی به بازار عرضه میکنند.شرکت هایی که در این کار هستند باید به نیاز های مشتری های خارجی,قیمت گذاری ,قیمت فروش و تعرفه آن و روش های صحیح بازار یابی خارجی توجه نموده و در نهایت ب بهترین نحو ممکن آن را صادر کنند.

بازاریابی صادرات زعفران
شرکت صادرات زعفران

آشنایی با مراحل صادرات زعفران

برای وارد شدن به کار خرید و فروش زعفران و صادرات آن به دیگر کشور ها باید با چند مرحله که به شما در این کار کمک میکند آشنا شوید در این مطلب در مورد این مرحله با شما سخن خواهیم گفت که برای کسب و کار شما مفید است پس با ما همراه باشید.

مرحله اول: ارزیابی و بررسی نیاز بازار جهانی به خرید زعفران

اگر بخواهید در صادرات زعفران موفق باشید توجه کردن به این مرحله ضروری است. شما باید در مورد خرید زعفران و بازار جهانی و نیاز های اکثریت خریداران توجه کنید.شما با بررسی دقیق تر اطلاعات,داده و ارقامی که برای خرید و فروش صادرات و واردات آن که در بازار بین المللی انتشار شده میتوانید به این نتیجه برسید که کدام کشور ها بیشتر به زعفران نیاز دارند یا در کدام بازار برای خرید آن تقاضا دارند.

شما با بررسی این داده ها و ارقام میتوانید به این نتیجه برسید که صادرات به کدام کشور هدفمند است.اگر درک صحیحی از بازار زعفران نداشته باشید تلاش های شما در این کار بی نتیجه خواهد شد.

مرحله دوم: خرید زعفران مرغوب با بسته بندی استاندارد و زیبا

بعد از گذر کردن از مرحله اول صادرات زعفران و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز اکنون نوبت این است که بروید سراغ مرحله دوم,یعنی خرید زعفران با کیفیت و مرغوب برای صادرات,به طور کلی زعفران در اکثر شهر های کشورمان کشت میشود اما کیفیت هر کدام متفاوت است.بیشترین میزان تولید زعفران در استان خراسان است و با کیفیت ترین زعفران در شهر قائنات که یکی از شهرستان های این شهر است کشت میشود.

زعفران تنوع زیادی دارد که افرادی که میخواهند در این کار فعالیت داشته باشند باید انواع مختلف زعفران و تفاوت های آن را بررسی کنند تا در نهایت بتنوانند بهترین و با کیفیت ترین زعفران را خریداری و در بسته بندی های استاندارد صادر کنند.به این نکته توجه کنید که اگر زعفران شما با کیفیت باشد اما بسته بندی جذاب و استاندارند نداشته باشد در بازار فروش به مشکل برخواهید خورد.

خرید زعفران مرغوب با بسته بندی استاندارد و زیبا
 بسته بندی استاندارد و زیبا

مرحله سوم: دریافت مجوزها و مدارک لازم برای صادرات زعفران

در مرحله سوم شما باید مدارک لازم برای صادرات زعفران را آماده کنید.این کار هم برای خود مثل دیگر کار ها نیازمند مجوز هایی که اگر اآنها را نداشته باشید نمیتوانید به کار خود ادامه دهید.شخصی که در کار صادرات است باید ابتدا نسبت به اخذ گواهی استاندارد و گواهی بهداشت اقدام کند.

از مهمترین مدرک ها داشتن کارت بازرگانی برای شخص یا شرکت صادر کننده است.این مدارک برای صادرات زعفران ضروری است تا هنگام مراجعه به گمرک و صادر کردن محصول خود به مشکل نخورید.

از آنجا که زعفران یک ماده غذایی است شخصی که آن را صادر میکند باید یک سری مجوز و مدارک را داشته باشد که به صورت زیر است.

  • قیمت گذاری محصول توسط کمیسیون نرخ گذار –
  • خرید محصول و بسته بندی زعفران در اندازه های استاندارد
  • اخذ گواهی استاندارد
  • اخذ گواهی بهداشت دامی نباتات
  • ارائه کارت بازرگانی
  • صدورمجوز صادرات

تعرفه صادرات زعفران

محدودیت هایی توسط وزارت صنعت معدن و تجارت در جهت اصلاح بازار، گاها با ایجاد تعرفه صادرات زعفران ایجاد می شود و یا بالعکس با ایجاد مشوق های صادراتی برای رونق این بازار انجام می شود که تعرفه صادرات زعفران را صفر در نظر گرفته و در ازای صادرات این محصول از مزایای تجاری و نقدی نیز برای بازرگانان به همراه دارد.

برخی اوقات حتی ممنوعیت صادرات زعفران توسط این نهاد برای کنترل بازار عرضه و تقاضا صورت می گیرد.

بازاریابی صادرات زعفران
تعرفه صادرات زعفران

تجارت جهانی زعفران

میزان تجارت جهانی زعفران در سال 8 میلیارد دلار در سال است که ایران بیش از 44 درصد در این کار سهم دارد.با توجه به این موضوع که درامد ارزی حاصل شده از این محصول بالا است ولی میتوان با بسته بندی استاندارد و مطلوب به صورت مثقالی و گرمی این درصد را چند برابر کرد و سود بیشتری را به دست آورد.

در سال های در کشورمان اقداماتی انجام شده که باعث شده که زعفران ایرانی بهتر شناخته شود اما میتوان بیش از پیش نیز در این کار با اقدامات لازم و استاندارد های جهانی پیشرفت های چشم گیری داشت.

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید