ریشه
دانلود کتاب
کتاب مدیریت و بازاریابی کتاب ها

دانلود رایگان کتاب فرآیند مدیریت دانش

دانلود رایگان کتاب فرآیند مدیریت دانش

دانلود رایگان کتاب فرآیند مدیریت دانش
دانلود رایگان کتاب فرآیند مدیریت دانش

نمونه ای از متن کتاب :

برای برخی ، مدیریت دانش فقط گرایش مدیریتی زودگذر دیگری است . مانند « مدیریت بر مبنای هدف » و « مدیریت کیفیت جامع ».

علاوه بر این دانش و مدیریت دانش برای برخی صرفا نام های دیگر اطلاعات و فناوری اطلاعات است . برای برخی دیگر مدیریت دانش تغییر الگویی عمده در تفکر مدیریتی است .

این تغییر در اثر تغییر اقتصاد صنعتی به اقتصاد اطلاعاتی حاصل گردیده است . در نتیجه ی این تغییر اکنون دانش با ارزش ترین منبع یک سازمان است ؛ منبعی که می بایست از آن به طور عقلانی استفاده و آن را مدیریت کرد.

به یاد داشتن این نکته نیز مهم است که مدیریت دانش هم جنبه ی فناورانه دارد و هم جنبه ی اجتماعی و مدیریت دانش یک شاخه ( رشته ی ) مدیریتی است که هنوز در مرحله ی تکوینی ( شکل گیری ) قرار دارد.

بنابراین هم ادعاهای منتقدان هم آنچه طرفدارانش می گویند تا حدی معتبر است . وظیفه اصلی مدیریت دانش در مورد مدیریت اطلاعات به منظور بهره بردن به صورت حداکثری از دانش درون یک سازمان است .

تا بدین طریق از یافتن و به کار بردن جواب های خلاق به سوالات کهنه و نو سودی حاصل گردد . فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از سه بلوک سازنده ی عمده ی مدیریت دانش را تشکیل می دهد.

دو بلوک دیگر مردمی هستند که از این دانش استفاده می کنند و فرآیندهایی که به منظور ایجاد و تقویت کسب و توزیع دانش توسعه یافته اند.

دانلود کتاب

پست های مرتبط

دانلود رایگان کتاب افزایش فروش آنلاین با 20 راهکار فوق العاده اثر بخش

ریشه

دانلود رایگان کتاب سه شغل پر درآمد دیجیتال مارکتینگ در سال 2021

ریشه

دانلود رایگان کتاب بازاریابی در فیسبوک _ سکوی پرتاب کسب و کارها در سطح جهانی

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید