ریشه
تفاوت تبلیغات و بازاریابی
تبلیغات دسته بندی نشده مقالات

تفاوت تبلیغات و بازاریابی

تفاوت تبلیغات و بازاریابی چیست؟

بیشتر افراد فکر می کنند که بین تبلیغات و بازاریابی تفاوتی وجود ندارد وعملکرد هر دو مثل هم است.در حالی که تفاوت مهم و اساسی باهم دارند و تاثیر هر کدام بر کسب و کار شما متفاوت است.اگر شما شناخت صحیح و دقیقی از این دو کلمه داشته باشید میتوانید به بهتر شدن کارتان کمک کنید.قبل از اینکه تفاوت این دو را باهم بدانیم ابتدا هر کدام را به صورت جداگانه توضیح میدهیم پس با ما همراه باشید.

برای مطالعه بیشتر:استراتژی تبلیغات

تفاوت تبلیغات و بازاریابی
The difference between advertising and marketing

تبلیغات چیست؟

معرفی کردن محصول تان و توضیح درباره خدمات شرکت یا کسب و کار تان با پرداخت هزینه ب کسی که تبلیغات شما را انجام میدهد .در واقع از این طریق میتوانید خود را به مشتریان تان معرفی کنید و یا مشتریان جدید را جذب کنید.

بازاریابی چیست؟

فعالیت های لازم برای تشویق و آموزش مخاطبان به انتخاب کردن محصولات یا خدمات شما در میان دیگر رقبایتان را بازاریابی می نماییم .در واقع بازاریابی چند بخش کوچک مثل شناخت مشتریان پشتیبانی محصولات و خدمات و نحوه خدماتی که باعث میشود رضایت مشتری نسبت به خدمات شما جلب شود و با شما همکاری داشته باشد.این فعالیت ها باعث میشود که مشتریان جدید جذب کنید و قدیمی هارا حفظ کنید.

برای مطالعه بیشتر:کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

تفاوت تبلیغات و بازاریابی
What is marketing

بعد از اینکه تعریف این دو مورد را دانستیم و از هرکدام شناختی کسب کردیم.تفاوت شان را نیز بهتر درک خواهیم کرد.تبلیغات به عنوان بخشی از فرآیند بازایابی است و جدا از آن عمل نمیکند.در واقع وظیفه تبلیغات معرفی کردن بخش مشخصی از محصول یا خدمات شماست .تایین کردن استتراتژی های مورد نیاز برای مکان و زمان محصول است.

به عنوان مثال نحوه تبلیغات شما میتواند در بین چندین گزینه باشد مثل سایت های اینترنتی ,تبلیغات محیطی ,روزنامه ها ,رسانه ,فضای مجازی و …. وظیفه بخش بازاریابی بوده وبرنامه ریزی برای زمان نمایش آن و محل برگذاری تبلیغات را شامل میشود .یکی از پر هزینه ترین کارها در بازاریابی تبلیغات است و از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای مطالعه بیشتر:تبلیغات ارزان و موثر

چرا تبلیغات استفاده می‌­شود؟

تبلیغات، یک نقش متمرکز در سازمان دارد. تبلیغات، استفاده از رسانه جمعی یا هر وسیله رسانه ای دیگر برای برقراری ارتباط بین شرکت و مشتریان است. اساسا، بازاریابی یک چشم‌­انداز و ماموریت را برای شرکت شکل می‌­دهد. تبلیغات برای ارتباط ارزش­‌های برند و همچنین برای تبلیغ و خرید و حصول مشتریان بیشتر برای شرکت است.

تبلیغات میتواند در موارد زیادی استفاده شود.برای جذب کردن بیشتر مشتریان برای محصول یک برند استفاده شود.برای یادآوری یک برند یا محصول استفاده شود.برای معرفی محصولات جدیدی که به تازگی وارد بازار شده اند و یا دیگر دلایل.تبلیغات قسمتی از بخش بازاریابی است .تبلیغات یک بخش مهمی از بازاریابی است که اهمیت بالایی در پیشرفت کسب و کارتان دارد. 

برای مطالعه بیشتر:کمپین تبلیغاتی تلگرامی

تفاوت تبلیغات و بازاریابی
Advertising is important or marketing

 

پست های مرتبط

تاثیر تبلیغات در تجارت

ریشه

طراحی وب سایت با سرعت بالا

ریشه

اثر تبلیغات بر ذهن انسان

ریشه

دیدگاهتان را بنویسید